Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Praktykowanie kultury. WARSZTATY


REJESTRACJA:

Każdego dnia trwania wydarzenia można wziąć udział tylko w jednym warsztacie. Zgłoszenie może obejmować maksymalnie dwa wybrane warsztaty.

Chęć udziału w wybranym warsztacie prosimy zgłaszać na maila e.banaszek@ckzamek.pl, w tytule wpisując "PRAKTYKOWANIE KULTURY", w treści maila wpisując:

Zgłaszam chęć udziału w warsztacie ……………….. (należy podać tytuł wybranego warsztatu, np. Kierunek: kultura bez barier. Jak udostępnić wydarzenie osobom z niepełnosprawnością wzroku?) w dniu 22.11.2018 oraz w warsztacie …………………. (należy podać tytuł wybranego warsztatu) w dniu 23.11.2018. Zapoznałam/em się z Regulaminem warsztatów. Podpis (należy podać imię i nazwisko).

Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 61 64 65 206.

Regulamin oraz informacja RODO

22.11. | g. 15:15-18:15

Projektowanie działań animacyjnych z seniorami

Prowadzący: Bartek Lis

W ramach warsztatu zastanowimy się nad tym, kim jest senior/ka i jakie może mieć potrzeby, które są potencjalnie do spełnienia przez instytucje kultury. Aby jednak nie poprzestać na zgadywaniu, postaramy się podejść do tego w trochę bardziej uporządkowany sposób. Wyjdziemy od diagnozy, by następnie „zaprojektować” jakieś działania. Nie zabraknie dobrych i inspirujących przykładów.


Mikrohistorie. Lokalne dziedzictwo w animacji kultury

Prowadząca: Joanna Kubicka
Czym jest dziedzictwo lokalne i jakie ma znaczenie w działaniach animacyjnych?
Jaka jest rola materialnych i niematerialnych śladów przeszłości w budowaniu wspólnoty i wzmacnianiu ludzi? Jak włączać historie osobiste we wspólną opowieść o przeszłości? Warsztat dla osób zainteresowanych „włączającymi” metodami o opowiadaniu o przeszłości.


23.11. | g. 14:15-17:15

Różnorodność na co dzień: jak dostrzegać i doceniać różnorodność oraz włączać głos mniejszości w codziennej pracy animatora/animatorki kultury

Prowadząca: Małgorzata Leszko

Dzięki udziałowi w warsztatach:
- zrozumiesz, w jaki sposób tożsamość – Twoja i osób, z którymi pracujesz – wpływa na wspólne działanie;
- poznasz narzędzia i przykłady włączania różnorodnych głosów i perspektyw w codziennej pracy z ludźmi;
- dowiesz się, jak planować działania, które nie tworzą barier uczestnictwa dla różnych grup społecznych. 

Kierunek: kultura bez barier. Jak udostępnić wydarzenie osobom z niepełnosprawnością wzroku?

Prowadzący: Anna Żórawska, Robert Więckowski

Chcesz zorganizować wydarzenie bez barier w swojej instytucji, ale nie wiesz, jak to zrobić? Podczas warsztatu dowiesz się, kim są osoby z niepełnosprawnością wzroku i jak postrzegają świat. Zanurzysz się w ciemności, byś sama / sam zrozumiał/a, CO warto udostępnić i JAK to zrobić. Opracujesz rozwiązania i będziesz miała / miał szansę je skonsultować z ekspertami ds. dostępności.


Warsztat „Co słychać w osiedlowych domach kultury?” jest przeznaczony wyłącznie dla pracownic i pracowników osiedlowych domów kultury.
REJESTRACJA:
Chęć udziału w warsztacie prosimy zgłaszać do prowadzącej warsztat, na maila mistrzak.kinga@gmail.com lub pod numerem telefonu 500 039 037

Regulamin oraz informacja RODO
Co słychać w osiedlowych domach kultury?
Prowadząca: Kinga Mistrzak
W Poznaniu jest ponad dwadzieścia osiedlowych domów kultury, w których pracuje ponad pięćdziesiąt osób. ODKi działają lokalnie dla osiedlowych społeczności – każdy z nich ma swoje podwórko, swój fyrtel. Kiedy spojrzymy na mapę miasta z lotu ptaka, znajdziemy je raczej w dzielnicach peryferyjnych, oddalonych od centrum miasta. Co słychać w poznańskich osiedlowych domach kultury? Czy jesteście Państwo tego ciekawi?  Spotkajmy się po to aby się poznać i wysłuchać. W ramach warsztatu postaramy się stworzyć audiomapę środowiska ODKów w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z całym programem forum PRAKTYKOWANIE KULTURY:
PRoGRAM