ZAMEK Culture Centre

- homepage

DWULATKA.\Szkoła praktyk animacyjnych

„Dwulatka. Szkoła praktyk animacyjnych” to dwuletni kurs przeznaczony dla osób, które chcą wzmacniać swoje umiejętności w codziennej pracy ze społecznościami lokalnymi. Podczas zajęć dowiesz się:

- w jaki sposób budować angażujące mieszkańców projekty z zakresu edukacji kulturowej,

- w jaki sposób budować projekty odpowiadające na potrzeby grupy, z którą pracujesz lub planujesz pracować,

- w jaki sposób włączyć do swoich działań osoby z różnymi potrzebami.

Wykorzystując potencjał sztuki współczesnej, teatru, filmu i wielu innych obszarów kultury będziesz miała/miał okazję zespołowo zbudować projekt w przestrzeni miasta/osiedla/wsi ze społecznością, którą wcześniej nauczysz się diagnozować.

Poniżej krótkie nagranie w PJM i z polskimi napisami.

Dla kogo jest ten kurs? Poszukujemy osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę i razem z nami działać w obszarze animacji społeczno-kulturowej, edukatorek, kuratorów społecznych, aktywistek,pracowników instytucji kultury, nauczycielek, studentów. I innych osób zainteresowanych różnorodnym działaniem ze społecznością lokalną.

Z osobami, które w formularzu zgłoszeniowym wyrażą potrzebę wsparcia w postaci dostępności kursu, indywidualnie ustalimy zakres wsparcia (np. tłumaczenie na polski język migowy, asysta i audiodeskrypcja dla osób z niepełnosprawnością wzroku, dostosowanie przestrzeni dla osób poruszających się na wózkach czy mających trudności z poruszaniem).

Jeżeli nie miałaś/miałeś okazji realizować działania animacyjnego od początku do końca lub czujesz, że chcesz uzupełnić wiedzę z podstaw budowania relacji ze społecznością lokalną, to Dwulatka jest właśnie dla Ciebie!

W ramach Dwulatki:

- przejdziesz przez roczny kurs warsztatów wzmacniających kompetencje animacyjne i wyposażających Cię w nową wiedzę i umiejętności. Część z nich jest propozycją zespołu Centrum Praktyk Edukacyjnych, a pozostałe zostaną wspólnie zaprojektowane z uczestnikami Dwulatki podczas zjazdów,

- będziesz pracować w zespole nad projektem animacyjnym,zakorzenionym w konkretnej przestrzeni, z konkretną społecznością, którą wspólnie i przy użyciu różnych metod będziecie diagnozować,

- przejdziesz przez wszystkie etapy realizacji projektu, pracując wspólnie z innymi uczestniczkami i uczestnikami szkoły w wybranej, wcześniej zdiagnozowanej przestrzeni i z konkretną społecznością. Wasze projekty edukacyjno-animacyjne zostaną sfinansowane przez Centrum Kultury ZAMEK.

Zapraszamy! Dwulatka to niezwykła okazja do pozyskania nowej wiedzy i wspólnej pracy nad realizacją projektów w twórczym środowisku.Łączymy teorię z praktyką!

Informacje o zgłoszeniach

W celu zgłoszenia się do Dwulatki wystarczy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy do dnia 29.04.2019 roku do g. 12.

Czas na zgłoszenia minął.

Regulamin w wersji pdf dostępny tutaj.

Regulamin w wersji rtf dostępny tutaj.

Formularz zawiera dwa pytania otwarte:

- pytamy o doświadczenie pracy ze społecznościami lokalnymi oraz zrealizowane działania edukacyjne, kulturowe, społeczne;

- pytamy o Wasze wyobrażenia na temat możliwych działań edukacyjno-społecznych w ramach "Dwulatki".
Jeżeli posługujesz się polskim językiem migowym i chcesz przesłać odpowiedzi na powyższe pytania w PJM - jest to możliwe w postaci nagrania. Wystarczy do 29.04. do g. 12 wypełnić i wysłać formularz (przy pytaniach otwartych napisz: "nagranie PJM"), a nagranie przesłać na maila e.banaszek@ckzamek.pl

Następnie zespół Centrum Praktyk Edukacyjnych wybierze i zaprosi na rozmowę maksymalnie 30 osób w dniach 6–10.05.2019 roku.

Koszt udziału w Dwulatce dla osób zakwalifikowanych wynosi 150 zł.

Realizację projektów końcowych (max 4 projekty) sfinansuje Centrum Kultury ZAMEK (w kwocie do 10 000 zł każdy).

Zespół programowy: Ewelina Banaszek, Katarzyna Chajbos, Bartek Lis, Jakub Walczyk.

Jeżeli masz pytania dotyczące Dwulatki, nie wiesz, czy jesteś odpowiednią/odpowiednim kandydatką/kandydatem na jej uczestniczkę/uczestnika lub chcesz dopytać o szczegóły – zapraszamy do kontaktu:

Ewelina Banaszek: e.banaszek@ckzamek.pl, tel. 61 64 65 206

Dopytać o szczegóły można również za pomocą SMS na numer 607 609 320

Załączniki:

PROGRAM I HARMONOGRAM ZJAZDÓW


REGULAMIN

Projekt grafiki: Anna Kaźmierak, Miło to widzieć

-----------------------

Grafika jest podzielona kolorystycznie. Po skrajnej prawej i lewej jest kolor niebiesko-zielony. Na środku dominujący kolor pomarańczowy. Znajduje się na nim biały napis DWULATKA podzielony na sylaby ułożone od góry do dołu: DWU - LAT - KA. Poniżej - czarny napis: Szkoła praktyk animacyjnych. Napisy na grafice przypominają odręczne pismo dzieci. Literki są lekko koślawe.

Zaproszenie do udziału w "Dwulatka. Szkoła praktyk animacyjnych" nagrane z udziałem tłumaczki PJM: Aleksandry Włodarczak z Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.

4 osobowy zespół Centrum Praktyk Edukacyjnych opowiada, czym jest "Dwulatka". Całość dostępna z polskimi napisami.